Фестивал 2002

Фестивал “Панаир на куклите 2002”

pic

* Столичен куклен театър – „Златка – златното момиче” – автор и режисьор Тодор Вълов

* АРТ ТЕАТЪР – „Приказка за цял живот” – от Сергей Литвиненко

* ДКТ „К.Велчков” Пазарджик – „Косе Босе” от Рада Москова, режисьор Злати Златев

* Театър „СОЛО” – „Има ли тук някой приятел” от Изолде Щарк, режисьор Славчо Маленов

* АРИЕЛ театър – „Билбо Бегинс” от Р.Толкин, режисьор Николай Бояджиев

* Театър АКО – „Красавицата и звяра” адаптация и постановка Симона Нанова и Ирослав Петков

* ДКТ Стара Загора – „Сенки в ноща” от Бисерка Колевска и Свила Величкова

* ДКТ Видин – „Красавицата и звяра” драматизация и постановка проф.Дора Рускова

* Театър „Весел” В.Търново – „Храбрият оловен войник” драматизация и постановка Тодор Вълов

* Ателие 313 – „Буратино” от Славчо Маленов

* ДКТ Бургас – „Принцесата и Свинарят” адаптация и постановка Емилия Маленова

* Ателие 313 – „Мечтата на пътуващия актьор или принцестата върху граховото зърно” от Съни Сънински

* Театър „ТРОЛИВУД” София – „Макс и Мориц” адаптация и режисура Димитър Горанов

* Ателие 313 – „Клиентът” адаптация и постановка Тодор Николов

* ДКТ Пловдив – „Малкият Мук” адаптация и постановка Веселин Бойдев

* ДКТ Сливен – „Снежанка” адаптация и постановка Елза Лалева

* „Илкова театър” – „Приказка от прежда” от Стефка Митева

* Театър на приказката „Велинови” – „Цирк” от Славчо Маленов

* Театър „Йо-хо-хо” – „Крал Етълбърг и веселият нехранимайко” от Явор Гигов

* Театър ММ София – „Снежанка”, Мая и Митко Димитрови

* Куклен театър Благоевград – „Спящата красавица” адаптация и постановка Мирослав Стоилов

* Театър на колела София – „Една история с две мишки” от Елизабет Радева и Даниела Йорданова

* Нов куклен театър „Пух” Благоевград – „Спящата красавица” адаптация и постановка Иван Райков

* Театрално ателие „Шило” – „Нова приказка за Червената шапчица” от Анатолий Божинов

* ДКТ Враца – „Палечка” адаптация и постановка Венцислав Асенов

* Куклен театър „Делфинче” Бургас – „Обувки две в история една за…” режисьор Тодор Вълов

* Театър „Кукер” София – „Котаракът в чизми” адаптация и постановка Съби Събев

* Театър „Каре” София – „Снежната кралица” адаптация и постановка Николай Бояджиев

* Театър за деца „Дани и Деси” Хасково – „Приказка за мъртвата царкиня и седемте юнаци” адаптация и постановка Яна Цанкова

* ДКТ Шумен – „Грозното патенце” адаптация и постановка Росица Миновска