СТОЛИЧЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР ГРАБНА ПЕТ НАГРАДИ ОТ ФЕСТИВАЛА „ЗЛАТНИЯТ ДЕЛФИН“
СТОЛИЧЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР ГРАБНА ПЕТ НАГРАДИ ОТ ФЕСТИВАЛА „ЗЛАТНИЯТ ДЕЛФИН“
  С пет награди от Международния куклен фестивал "Златният делфин" се завърна Столичен куклен театър. Журито на 17-то издание на фестивала беше с председател театроведът Красимира Филипова и членове режисьорът Георги Ми...
Билетна каса: 02/988 54 16
Октомври
20
10.00 и 12.15
50 мин.
Питър Пан
Питър Пан
По Джеймс М. Бари
Драматизация: Майя Енчева, Константин Каракостов, Боньо Лунгов
Текст на песните: Валери Петров
Постановка: Боньо Лунгов
Режисьор: Майя Енчева, Константин Каракостов
Сценография и кукли: Диляна Първанова
Музика: Мишо Шишков

Участват: Галина Савова, Георги Стоянов, Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Мариета Петрова, Мими Йорданова, Нелла Хаджиева, Румен Угрински, Румелия Знаменова, Цветослава Симеонова, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев, Таня Етимова
Октомври
21
10.30, 12.00 и 17.00
50 мин.
Питър Пан
Питър Пан
По Джеймс М. Бари
Драматизация: Майя Енчева, Константин Каракостов, Боньо Лунгов
Текст на песните: Валери Петров
Постановка: Боньо Лунгов
Режисьор: Майя Енчева, Константин Каракостов
Сценография и кукли: Диляна Първанова
Музика: Мишо Шишков

Участват: Галина Савова, Георги Стоянов, Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Мариета Петрова, Мими Йорданова, Нелла Хаджиева, Румен Угрински, Румелия Знаменова, Цветослава Симеонова, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев, Таня Етимова
купи билет
Октомври
22
10.30 и 12.00
50 мин.
Трите прасенца
Трите прасенца
Автор и режисьор Венелин Кьосев
Режисьор: Венелин Кьосев
Сценография: Мая Петрова
Музика: Хайгашот Агасян

Участват: Анелия Ничева, Нелла Хаджиева, Елена Русалиева, Тодор Димитров, Мими Йорданова
купи билет
Октомври
22
19.00
представление
за възрастни
Записки от подземието
Записки от подземието
Ф.М.Достоевски
Режисьор: Стефан Димитров
Сценография и костюми: Петя Димитрова, Димитър Димитров
Превод: Лиляна Минкова

Участват: Мила Коларова, Тигран Торосян
купи билет
Октомври
25
11.00
35 мин.
Бебешка пиеса
Бебешка пиеса
От Елза Лалева
Режисьор: Елза Лалева
Сценография: Димитър Димитров, Стефка Кювлиева
Музика: Кристиян Бояджиев
Кукли: Стефка Кювлиева
Консултант: Петя Атанасова - психолог

Участват: Галина Савова, Венцислава Асенова, Цветослава Симеонова
купи билет
Октомври
26
19.00
120 мин.
представление
за възрастни
Авеню Q
Авеню Q
По оригинална идея на Робърт Лопес и Джеф Маркс

Участват: Камен Асенов, Венцислава Асенова, Цветелин Павлов, Лилия Гелева, Павлета Семова, Мила Люцканова, Георги Георгиев - Антика, Със специалното участие на Рафи Бохосян в ролята на Гари Колман, и с участието на Ангел Николов - пиано
купи билет
Октомври
28
10.30, 12.00 и 17.00
50 мин.
Маугли
Маугли
По романа на Ръдиард Киплинг
Режисьор: Боньо Лунгов
Адаптация: Боньо Лунгов, Петър Ковачев
Постановка и музикална среда: Боньо Лунгов
Сценография и кукли: Ханна Шварц

Участват: Мариета Петрова, Елена Русалиева, Стоян Дойчев, Здравко Димитров, Нелла Хаджиева, Галина Савова, Румен Угрински, Любомир Генчев, Мариан Рангелов
купи билет
Октомври
29
10.30 и 12.00
55 мин.
Любопитното слонче
Любопитното слонче
По Ръдиард Киплинг
Сценична адаптация и постановка: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Елена Методиева

Участват: Мая Бежанска, Галина Савова, Елена Русалиева, Мариета Петрова, Камен Асенов, Георги Стоянов
купи билет
Ноември
04
10.30 и 12.00
50 мин.
Приказка за елфи
Приказка за елфи
Славчо Маленов. По мотиви на Лангескьолд Хофман
Режисьор: Емилия Маленова
Сценография и кукли: Силва Бъчварова
Музика: Петър Цанков

Участват: Мариета Петрова, Елена Русалиева, Камен Асенов, Надя Тошева, Георги Георгиев
купи билет
Ноември
04
17.00
45 мин.
Принцесата и свинарят
Принцесата и свинарят
по Х.К.Андерсен
Драматизация: Панчо Панчев
Режисьор: Мария Банова
Музика: Димо Стоянов (P.I.F.)
Сценография: Ива Гикова
: Ивайло Николов

Участват: Татяна Етимова, Елена Русалиева, Димитър Иванов, Здравко Димитров
купи билет
Ноември
05
10.30 и 12.00
Приказка за попа и неговия слуга Глупан
Приказка за попа и неговия слуга Глупан
А.С.Пушкин
Адаптация: Боньо Лунгов
Режисьор: Боньо Лунгов
Сценография: Ханна Шварц
Музика: Люпчо Мирковски

Участват: Румен Угрински, Елена Русалиева, Галина Савова, Мариета Петрова, Георги Стоянов, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев
купи билет
Ноември
05
17.00
50 мин.
История за чайка и банда котараци
История за чайка и банда котараци
По Луис Сепулведа
Драматизация: Катя Петрова, Ина Божидарова
Режисьор: Катя Петрова
Сценография: Майа Петрова
Композитор: Стоян Роянов -Я-Я
Видео и мултимедия: Светлозар Георгиев
Визуални ефекти: Сотир Гелев

Участват: Мариета Петрова, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Румен Угрински, Росен Захариев - Роко, Цветелин Павлов
купи билет
Ноември
08
11.00
45 мин.
КОФИЧКА С ЛОПАТКА
КОФИЧКА С ЛОПАТКА
Режисьор: Елза Лалева
Музика: Кристиян Бояджиев
Сценография и кукли: Стефка Кювлиева
Консултант: Петя Атанасова - психолог

Участват: Галина Савова, Таня Етимова, Цветослава Симеонова
купи билет
Ноември
09
19.00
120 мин.
представление
за възрастни
Авеню Q
Авеню Q
По оригинална идея на Робърт Лопес и Джеф Маркс

Участват: Камен Асенов, Венцислава Асенова, Цветелин Павлов, Лилия Гелева, Павлета Семова, Мила Люцканова, Георги Георгиев - Антика, Със специалното участие на Рафи Бохосян в ролята на Гари Колман, и с участието на Ангел Николов - пиано
купи билет
Ноември
11
10.30 и 12.00
55 мин.
Любопитното слонче
Любопитното слонче
По Ръдиард Киплинг
Сценична адаптация и постановка: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Елена Методиева

Участват: Мая Бежанска, Галина Савова, Елена Русалиева, Мариета Петрова, Камен Асенов, Георги Стоянов
купи билет
Ноември
11
17.00
55 мин.
Хуан Дариен - момчето тигър
Хуан Дариен - момчето тигър
По Орасио Кирога, Ръдиард Киплинг и текстове от областта Кинтана Роо
Драматизация и постановка: Катя Петрова
Сценография: Майа Петрова
Музика: Христо Йоцов

Участват: Мая Бежанска, Мила Коларова, Ваня Камянска, Ана-Мария Лалова, Мими Йорданова, Цветелин Павлов
купи билет
Ноември
12
10.30 и 12.00
50 мин.
Питър Пан
Питър Пан
По Джеймс М. Бари
Драматизация: Майя Енчева, Константин Каракостов, Боньо Лунгов
Текст на песните: Валери Петров
Постановка: Боньо Лунгов
Режисьор: Майя Енчева, Константин Каракостов
Сценография и кукли: Диляна Първанова
Музика: Мишо Шишков

Участват: Галина Савова, Георги Стоянов, Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Мариета Петрова, Мими Йорданова, Нелла Хаджиева, Румен Угрински, Румелия Знаменова, Цветослава Симеонова, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев, Таня Етимова
купи билет
Ноември
14
20.00
90 мин.
ORATORIO - ACT Фестивал
ORATORIO - ACT Фестивал
Kолективна медитация върху една добре пазена тайна
купи билет
Ноември
15
11.00
35 мин.
Бебешка пиеса
Бебешка пиеса
От Елза Лалева
Режисьор: Елза Лалева
Сценография: Димитър Димитров, Стефка Кювлиева
Музика: Кристиян Бояджиев
Кукли: Стефка Кювлиева
Консултант: Петя Атанасова - психолог

Участват: Галина Савова, Венцислава Асенова, Цветослава Симеонова
купи билет
Ноември
18
10.30 и 12.00
50 мин.
Котаракът в чизми
Котаракът в чизми
По приказката на Шарл Перо
Драматизация и режисура: Теодора Попова
Сценография: Наталия Гочева
Музика: Мишо Шишков

Участват: Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Тодор Димитров
купи билет
Ноември
18
17.00
50 мин.
Продаденият смях
Продаденият смях
От Джеймс Крюс
Драматизация: Елица Петкова
Режисьор: Елица Петкова
Сценография: Ива Гикова, Ивайло Николов
Музика: Пламен Петков - композитор
Кукломайстор: Димитър Димитров
Фотограф: Мария Ангелова

Участват: Явор Гигов, Георги Стоянов, Румен Гаванозов, Иван Райков, Камен Асенов, Димитър Тодоров, Димитър Иванов, Стефан Димитров
купи билет
Ноември
19
10.30 и 12.00
Приказка за попа и неговия слуга Глупан
Приказка за попа и неговия слуга Глупан
А.С.Пушкин
Адаптация: Боньо Лунгов
Режисьор: Боньо Лунгов
Сценография: Ханна Шварц
Музика: Люпчо Мирковски

Участват: Румен Угрински, Елена Русалиева, Галина Савова, Мариета Петрова, Георги Стоянов, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев
купи билет
Ноември
22
11.00
35 мин.
Усмихни се! - играе се в салона на ул."Гурко"14 СКТ
Усмихни се! - играе се в салона на ул."Гурко"14 СКТ
По идея на Кирякос Аргиропулос. Авторски спектакъл на Мария Банова
Режисьор: Мария Банова
Пластика: Анна Пампулова
Музика: Димо Стоянов (P.I.F.)

Участват: Ваня Камянска, Диляна Спасова, Стефан Димитров, Стоян Дойчев
купи билет
Ноември
25
10.30 и 12.00
55 мин.
Приказка за рибаря и златната рибка
Приказка за рибаря и златната рибка
По поемата на А.С.Пушкин
Авторски спектакъл: Магдалена Митева
Драматизация и режисура: Магдалена Митева
Сценография и кукли: Магдалена Митева
Музика: Владо Ковачев

Участват: Галина Веселинова, Венцислава Асенова, Стефан Димитров, Димитър Иванов
купи билет
Ноември
25
17.00
60 мин.
Театрален концерт
Театрален концерт
гостуват абсолвенти „Актьорство за куклен театър“, клас проф. Румен Рачев
купи билет
Ноември
26
10.30 и 12.00
50 мин.
Маугли
Маугли
По романа на Ръдиард Киплинг
Режисьор: Боньо Лунгов
Адаптация: Боньо Лунгов, Петър Ковачев
Постановка и музикална среда: Боньо Лунгов
Сценография и кукли: Ханна Шварц

Участват: Мариета Петрова, Елена Русалиева, Стоян Дойчев, Здравко Димитров, Нелла Хаджиева, Галина Савова, Румен Угрински, Любомир Генчев, Мариан Рангелов
купи билет
Ноември
26
19.00
представление
за възрастни
Записки от подземието
Записки от подземието
Ф.М.Достоевски
Режисьор: Стефан Димитров
Сценография и костюми: Петя Димитрова, Димитър Димитров
Превод: Лиляна Минкова

Участват: Мила Коларова, Тигран Торосян
купи билет
Ноември
30
19.00
120 мин.
представление
за възрастни
Авеню Q
Авеню Q
По оригинална идея на Робърт Лопес и Джеф Маркс

Участват: Камен Асенов, Венцислава Асенова, Цветелин Павлов, Лилия Гелева, Павлета Семова, Мила Люцканова, Георги Георгиев - Антика, Със специалното участие на Рафи Бохосян в ролята на Гари Колман, и с участието на Ангел Николов - пиано
купи билет
Партньори