Repertoire 2000 - 2009

230. ПАТЕНЦЕТО
230. ПАТЕНЦЕТО
по Нина Гернет и Тамара Гуревич
Сценарий и постановка: Злати Златев
Стихове: Росица Миновска-Деведжиева
Сценография: Коста Ортодоксов
Музика: Владимир Джамбазов

Участват: Мая Бежанска, Мими Йорданова, Елена Русалиева, Нелла Хаджиева, Тодор Димитров, Здравко Димитров
231. КОТАРАКЪТ С ЧИЗМИ
231. КОТАРАКЪТ С ЧИЗМИ
по Шарл Перо
Сценарий и режисура: Александър Ткачов
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Чавдар Селвелиев

Участват: Ива Апостолова, Мая Бежанска, Галина Савова, Сивина Сивинова, Мариета Петрова, Магдалена Митева, Георги Георгиев, Румен Угрински, Атанас Бончев - Наката
Premier on 8 June, 2000
232. ЗЛАТКА - ЗЛАТНОТО МОМИЧЕ
232. ЗЛАТКА - ЗЛАТНОТО МОМИЧЕ
По българска народна приказка
Режисьор: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Музикална картина: Елена Методиева, Теодора Шипковенска

Участват: Галина Савова, Нелла Хаджиева, Венцислава Асенова, Христо Димитров
Premier on November 23, 2000
233. СЛЪНЦЕТО И СНЕЖКОВЦИТЕ
233. СЛЪНЦЕТО И СНЕЖКОВЦИТЕ
от Александър А. Веселов по мотиви на румънска приказка
Превод: Майя Праматарова
Постановка: Владимир Долгополов
Сценография: Ива Хаджиева
Музика: Карен Пурунджан
Opened on December 16, 2000
234. ТИГЪРЧЕТО СПАС
234. ТИГЪРЧЕТО СПАС
от Рада Москова
Постановка: Сергей Висонов
Режисьор: Ива Апостолова
Сценография: Нюка Гетова
Музика: Георги Генков
Opened on 15 February 2001
235. МАЛКОТО ГОЛЯМО СЛОНЧЕ
235. МАЛКОТО ГОЛЯМО СЛОНЧЕ
от Рада Москова
Постановка: Сергей Висонов
Режисьор: Ива Апостолова
Сценография: Нюка Гетова
Музика: Георги Генков
Opened on February 15, 2001
Любопитното слонче
Любопитното слонче
По Ръдиард Киплинг
Сценична адаптация и постановка: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Елена Методиева

Участват: Мая Бежанска, Галина Савова, Елена Русалиева, Мариета Петрова, Камен Асенов, Георги Стоянов
Opened on January 2, 1966
237. ВЕСЕЛОТО СТАРЧЕ
237. ВЕСЕЛОТО СТАРЧЕ
от Стефка Борисова
Постановка: Съби Събев
Художник: Стефка Кювлиева
Музика: Елена Методиева
Opened on 28 February 2002
238. ТУП - ТУП
238. ТУП - ТУП
от Магдалена Митева
Постановка: Магдалена Митева
Сценография: Магдалена Митева
Музика: Владо Ковачев
Opened on September 15, 2002
Ние, врабчетата
Ние, врабчетата
От Йордан Радичков
Сценична адаптация: Катя Петрова
Режисьор: Катя Петрова
Сценография и кукли: Кольо Карамфилов
Костюми: Десислава Андонова
Звук: Светлозар Георгиев

Участват: Мариета Петрова, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Румен Угрински, Галина Савова, Цветелин Павлов
Opened on September 16, 2002
240. КОМИНКОВИ ПРИКАЗКИ
240. КОМИНКОВИ ПРИКАЗКИ
по приказки на Маргарит Минков
Сценичен вариант: Елза Лалева
Текст на песните: Ани Топалджикова, Елза Лалева
Постановка: Елза Лалева
Сценография: Нели Бобева, Недко Жечев
Музика: Кристиян Бояджиев
Opened on September 17, 2002
241. ЩЪРКОВ СНЯГ
241. ЩЪРКОВ СНЯГ
по Йордан Радичков
Сценична адаптация: Яна Цанкова
Постановка: Яна Цанкова
Сценография: Яна Цанкова
Маски: Ива Хаджиева
Музика: Петър Цанков
Фотограф: Гео Колев
Opened on November 29, 2002
242. РОЖДЕСТВО
242. РОЖДЕСТВО
по библейски сюжети от Елжбиета Ейсимонт
Постановка: Елжбета Ейсимонт
Художник: Иван Цонев, Нюка Гетова
Opened on December 13, 2002
243. БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗКИ И ПЕСНИ
243. БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗКИ И ПЕСНИ
Сценична адаптация: Румен Рачев
Постановка: Румен Рачев
Режисьор: Боряна Георгиева
Сценично оформление и костюми: Жени Лачева
Музика: Деляна Иванова Мичева
Opened on March 8, 2003
244. БАБА МИ Е ВЪРХЪ
244. БАБА МИ Е ВЪРХЪ
от Симон Еди Шварц
Постановка: Симон Еди Шварц
Сценография и кукли: Ханна Шварц
Телевизионна режисура: Димитър Ланджев
Оператор: Иван Татарски
Музика: Христо Йоцов
Opened on April 25, 2003
Боризмейко
Боризмейко
Славчо Маленов
Режисьор: Славчо Маленов
Сценография и кукли: Силва Бъчварова
Музика: Владимир Джамбазов
Кукломайстор: Мариян Сейков

Участват: Елена Русалиева, Нелла Хаджиева, Здравко Димитров, Любомир Генчев, Тодор Димитров, Ивет Лазарова – Торосян
Opened on May 25, 2003
246. ВЪЗПИТАНИЕ НА ЧУВСТВАТА
246. ВЪЗПИТАНИЕ НА ЧУВСТВАТА
образователен проект от Елза Лалева
Постановка: Елза Лалева
Сценография: Анна Пулиева
Музика: Кристиян Бояджиев
Opened on October 31, 2003
247. САМА В КЪЩИ
247. САМА В КЪЩИ
по пиесата “Спирала в нощта” на Филип Моран
Постановка: Бисерка Колевска
Художник: Свила Величкова
Музикално оформление: Николай Захариев
Opened on December 19, 2003
Маугли
Маугли
По романа на Ръдиард Киплинг
Режисьор: Боньо Лунгов
Адаптация: Боньо Лунгов, Петър Ковачев
Постановка и музикална среда: Боньо Лунгов
Сценография и кукли: Ханна Шварц

Участват: Мариета Петрова, Елена Русалиева, Стоян Дойчев, Здравко Димитров, Нелла Хаджиева, Галина Савова, Румен Угрински, Любомир Генчев, Мариан Рангелов
Opened March 26, 2004
249. ПРИКАЗКА ЗА ОБЪРКАНОТО ЦАРСТВО
249. ПРИКАЗКА ЗА ОБЪРКАНОТО ЦАРСТВО
от Калин Илиев
Постановка: Магдалена Митева
Сценография и кукли: Стефка Кювлиева
Музика: Владимир Джамбазов
Opened on November 19, 2004
250. ПИСМО ДО ДЯДО КОЛЕДА
250. ПИСМО ДО ДЯДО КОЛЕДА
по идея на Галина Савова
Стихове: Панчо Панчев
Постановка: Мария Банова
Сценография и кукли: Мария Банова
Музика: Димо Стоянов
Opened on December 12, 2004
251. ОБУВКИ ЗА ЩАСТИЕ
251. ОБУВКИ ЗА ЩАСТИЕ
по мотиви от приказката “Джуджетата и обущарят” на Братя Грим
Постановка: Венцислав Асенов
Сценография и кукли: Емелияна Андонова-Тотева
Музика: Павел Васев
Хореография: Албена Атанасова
Opened on December 17, 2004
252. ИСТОРИЯ С МЕЧО...
252. ИСТОРИЯ С МЕЧО...
от Огнян Герджиков
Постановка: Румен Рачев
Режисьор: Боряна Георгиева, Румен Рачев
Сценография и кукли: Томиана Томова - Начева
Анимация: Роберт Попов
Музика: Петър Цанков
Opened on January 22, 2005
Кой има магарешки уши?
Кой има магарешки уши?
Постановка: Кирякос Аргиропулос
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Владимир Джамбазов
Текст на песните: Николай Андреков

Участват: Ваня Камянска, Венцислава Асенова, Мая Бежанска, Румен Угрински, Цветелин Павлов
Opened on September 16, 2005
254. ПРИКАЗКА ЗА ЕЛФИ
254. ПРИКАЗКА ЗА ЕЛФИ
Славчо Маленов. По мотиви на Лангескьолд Хофман
Режисьор: Емилия Маленова
Сценография и кукли: Силва Бъчварова
Музика: Петър Цанков

Участват: Мариета Петрова, Елена Русалиева, Камен Асенов, Надя Тошева, Георги Георгиев
Opened on October 15, 2005
255. БЯЛА ПРИКАЗКА
255. БЯЛА ПРИКАЗКА
От Валери Петров
Сценична редакция и постановка: Атанас Илков
Режисьор: Елза Лалева
Сценография и кукли: Майа Петрова
Музика: Петър Ступел

Участват: Нелла Хаджиева, Здравко Димитров, Мими Йорданова, Румелия Знаменова, Цветослава Симеонова, Анелия Ничева, Галина Веселинова, Надя Тошева, Елза Лалева
256. ПИНОКИО - ЗАБРАНЕНО ЗА ДЕЦА
256. ПИНОКИО - ЗАБРАНЕНО ЗА ДЕЦА
от Ина Божидарова (по Карло Колоди)
Постановка: Веселка Кунчева
Сценография и кукли: Мариета Голомехова
Музика: Петър Цанков
Opened on March 10, 2006
257. РИКЕ С ПЕРЧЕМА
257. РИКЕ С ПЕРЧЕМА
по Шарл Перо
Сценичен вариант: Жени Пашова
Постановка: Жени Пашова
Сценография и кукли: Мариета Голомехова
Кукломайстор: Димитър Димитров
Музикално оформление: Жени Пашова
Opened on June 3, 2006
258. СПОМЕН ЗА ПЕТРУШКА
258. СПОМЕН ЗА ПЕТРУШКА
По музика на Игор Стравински
Сценарий и постановка: Яна Цанкова
Сценография и кукли: Силва Бъчварова, Васил Рокоманов
Oppened on January 18, 2007
259. СВОБОДНО СЪЧИНЕНИЕ ЗА СЛЪНЦЕТО
259. СВОБОДНО СЪЧИНЕНИЕ ЗА СЛЪНЦЕТО
от Кирил Топалов
Режисьор: Николай Бояджиев
Сценография и кукли: Емелияна Андонова-Тотева
Музика: Христо Намлиев

Участват: Георги Манев, Георги Стоянов, Камен Асенов, Мими Йорданова, Сивина Сивинова, Цветослава Симеонова
Opened on 2 February, 2007
260. СНЕЖАНКА
260. СНЕЖАНКА
Братя Грим
Режисьор: Елза Лалева
Музикално оформление: Елза Лалева
Сценография: Свила Величкова

Участват: Анелия Ничева, Мариета Петрова, Христо Димитров
Принцесите и Змеят
Принцесите и Змеят
По Милада Машатова
Сценична версия и постановка: Кирякос Аргиропулос
Сценография: Ани Пулиева
Музика: Петър Цанков

Участват: Георги Стоянов, Цветослава Симеонова, Мими Йорданова
262. В ЛУННАТА СТАЯ
262. В ЛУННАТА СТАЯ
От Валери Петров
Постановка: доц. Петър Пашов
Сценография: Силва Бъчварова
Музика: Петър Цанков

Участват: Венцислава Асенова, Здравко Димитров, Камен Асенов, Христо Димитров
Premier on 1 November, 2007
Приказка за попа и неговия слуга Глупан
Приказка за попа и неговия слуга Глупан
А.С.Пушкин
Адаптация: Боньо Лунгов
Режисьор: Боньо Лунгов
Сценография: Ханна Шварц
Музика: Люпчо Мирковски

Участват: Румен Угрински, Елена Русалиева, Галина Савова, Мариета Петрова, Георги Стоянов, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев, Татяна Етимова
264. КОЛЕДЕН КАРНАВАЛ
264. КОЛЕДЕН КАРНАВАЛ
Анастасия Янкова /по идея на Зорница Николова/
Режисьор: Анастасия Янкова
Сценография и кукли: Наталия Гочева

Участват: Здравко Димитров, Румен Гаванозов, Христо Димитров, Елза Лалева, Цветослава Симеонова, Мими Йорданова
265. ПОМОЩНИКЪТ НА ДЯДО КОЛЕДА
265. ПОМОЩНИКЪТ НА ДЯДО КОЛЕДА
от Атанас Илков
Постановка: Злати Златев
Сценография и кукли: Коста Ортодоксов
Музикално оформление:

Участват: Камен Асенов, Тодор Димитров, Анелия Ничева, Мира Калинкова, Румелия Знаменова, Георги Манев
Premier on 16 December, 2007
266. ГОЛЯМОТО КИХОТЕНЕ
266. ГОЛЯМОТО КИХОТЕНЕ
Мария Станкова
Режисьор: Веселка Кунчева
Сценография: Мариета Голомехова
Музика: Христо Намлиев

Участват: Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Мариета Петрова
Opened on 18 March, 2008
267. МАЛКИЯТ ПРИНЦ
267. МАЛКИЯТ ПРИНЦ
от Антоан дьо Сент Екзюпери
Постановка: Рада Абрашева
Сценография: Наталия Гочева
Музикално оформление: Рада Абрашева

Участват: Станимир Гъмов, Нелла Хаджиева, Силвия Петрова, Камен Асенов, Здравко Димитров, Димитър Тодоров
Premier on 9 May, 2008
История за чайка и банда котараци
История за чайка и банда котараци
По Луис Сепулведа
Драматизация: Катя Петрова, Ина Божидарова
Режисьор: Катя Петрова
Сценография: Майа Петрова
Композитор: Стоян Роянов -Я-Я
Видео и мултимедия: Сотир Гелев
Визуални ефекти: Светлозар Георгиев

Участват: Мариета Петрова, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Румен Угрински, Росен Захариев - Роко, Цветелин Павлов
269. ГОТВАЧИТЕ НА АНДЕРСЕН
269. ГОТВАЧИТЕ НА АНДЕРСЕН
по приказките на Ханс К. Андерсен
Постановка:
Кукли: Стефка Кювлиева
Сценография:
Музика:

Участват: Тодор Димитров, Венцислава Асенова, Христо Димитров, Елена Русалиева, Силвия Петрова
Premier on 15 December, 2008
Питър Пан
Питър Пан
По Джеймс М. Бари
Драматизация: Майя Енчева, Константин Каракостов, Боньо Лунгов
Текст на песните: Валери Петров
Постановка: Боньо Лунгов
Режисьор: Майя Енчева, Константин Каракостов
Сценография и кукли: Диляна Първанова
Музика: Мишо Шишков

Участват: Галина Савова, Георги Стоянов, Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Мариета Петрова, Мими Йорданова, Нелла Хаджиева, Румен Угрински, Румелия Знаменова, Цветослава Симеонова, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев, Татяна Етимова, Здравко Димитров
271. ЧАСОВЕТЕ
271. ЧАСОВЕТЕ
от Ивет Лазарова-Торосян
Постановка: Ивет Лазарова – Торосян
Сценография и кукли: Владимир Славов
Музика: Владимир Джамбазов

Участват: Мира Калинкова, Мими Йорданова, Димитър Тодоров, Христо Димитров
Premier on 17 September, 2009
Снежната кралица
Снежната кралица
По Х. Кр. Андерсен
Драматизация и адаптация за куклен театър: Иван Райков
Режисьор: Иван Райков
Сценография и кукли: Свила Величкова
Музика: Владимир Джамбазов

Участват: Галина Савова, Георги Стоянов, Димитър Тодоров, Елза Лалева, Христо Димитров, Цветослава Симеонова
273. ЗМЕЕВО ЛИБЕ
273. ЗМЕЕВО ЛИБЕ
Дана Андонова и Нели Токмакчиева
Режисьор: Веселин Бойдев
Сценография и кукли: Крум Крумов
Музика: Теодосий Спасов

Участват: Венцислава Асенова, Ивет Лазарова – Торосян, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Румен Угрински, Станимир Гъмов
Premier on 16 February, 2010
Вампирова булка
Вампирова булка
По Николай Райнов
Режисьор: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Композитор: Пламен Мирчев - Мирона
Адаптация: Петя Миладинова, Тодор Вълов

Участват: Мариета Петрова, Камен Асенов, Елена Русалиева, Георги Стоянов, Галина Савова, Димитър Тодоров, Мими Йорданова, Христо Димитров
Огнивото
Огнивото
По Х. Кр. Андерсен
Адаптация и постановка: Славчо Маленов
Кукли и костюми: Силва Бъчварова
Сценография: Васил Рокоманов
Музика: Владимир Джамбазов

Участват: Здравко Димитров, Тодор Димитров, Христо Димитров, Ивет Лазарова – Торосян, Ана-Мария Лалова
По следите на Дядо Коледа
По следите на Дядо Коледа
Румен Николов
Режисьор: Бисерка Колевска
Сценография и кукли: Свила Величкова
Музика: Група Акага

Участват: Венцислава Асенова, Георги Стоянов, Димитър Тодоров, Ивет Лазарова – Торосян, Мариан Рангелов