Репертоар 2010 - 2019

Аладин и вълшебната лампа
Аладин и вълшебната лампа
По приказката от 1001 нощ
Авторски спектакъл: Димитър Тодоров
Сценография и кукли: Диана Узунова, Димитър Тодоров

Участват: Димитър Тодоров
Без обувки
Без обувки
По идея от произведение на П. Грипари
Режисьор: Румен Гаванозов
Авторски спектакъл: Явор Гигов

Участват: Явор Гигов
Змейово либе
Змейово либе
Дана Андонова и Нели Токмакчиева
Режисьор: Веселин Бойдев
Сценография и кукли: Крум Крумов
Музика: Теодосий Спасов

Участват: Венцислава Асенова, Ивет Лазарова – Торосян, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Румен Угрински, Станимир Гъмов
Вампирова булка
Вампирова булка
По Николай Райнов
Режисьор: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Композитор: Пламен Мирчев - Мирона
Адаптация: Петя Миладинова, Тодор Вълов

Участват: Мариета Петрова, Камен Асенов, Елена Русалиева, Георги Стоянов, Галина Савова, Димитър Тодоров, Мими Йорданова, Христо Димитров
Огнивото
Огнивото
По Х. Кр. Андерсен
Адаптация и постановка: Славчо Маленов
Кукли и костюми: Силва Бъчварова
Сценография: Васил Рокоманов
Музика: Владимир Джамбазов

Участват: Здравко Димитров, Тодор Димитров, Христо Димитров, Ивет Лазарова – Торосян, Ана-Мария Лалова
По следите на Дядо Коледа
По следите на Дядо Коледа
Румен Николов
Режисьор: Бисерка Колевска
Сценография и кукли: Свила Величкова
Музика: Група Акага

Участват: Венцислава Асенова, Георги Стоянов, Димитър Тодоров, Ивет Лазарова – Торосян, Явор Гигов
Младият принц и истината
Младият принц и истината
Жан-Клод Кариер
Режисьор: Петър Кауков
Сценография и костюми: Юлиян Табаков
Музика: Явор Димитров

Участват: Камен Асенов, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Станимир Гъмов
Кой обича Червената Шапчица?
Кой обича Червената Шапчица?
по Шарл Перо
Драматизация и режисура: доц. Петър Пашов
Сценография: Димитър К. Димитров
Музика: Петър Цанков

Участват: Мая Бежанска, Димитър Тодоров, Камен Асенов, Румен Гаванозов, Христо Димитров
Малките плодчета
Малките плодчета
Съни Сънински
Сценарий и постановка: Съни Сънински
Кукли и костюми: Ханна Шварц
Сценография: Наталия Гочева
Музика: Михаил Шишков
Мултимедия: Никола Налбантов, Христина Недева

Участват: Венцислава Асенова, Здравко Димитров, Ивет Лазарова – Торосян, Мими Йорданова, Нелла Хаджиева, Тодор Димитров, Цветослава Симеонова
Приказка за скитника крал - Гостува в Габрово
Приказка за скитника крал - Гостува в Габрово
По текстове на Карел Чапек
Сценична адаптация: Катя Петрова
Сценография и костюми: Станислава Кръстева
Музика: Христо Йоцов

Участват: Румен Гаванозов, Станимир Гъмов, Румен Угрински, Георги Спасов
Представлението на 18.05.17 г. от 18.30 ч. се играе в рамките на X международен фестивал на комедийния спектакъл в Габрово !
Къде отиваш конче?
Къде отиваш конче?
Рада Москова
Постановка: Емилия Цанкова
Сценография: Рада Цанкова
Кукли и костюми: Томиана Томова - Начева
Музика: Петър Цанков

Участват: Цветослава Симеонова, Силвия Петрова, Христо Димитров, Ивет Лазарова – Торосян, Здравко Димитров, Тодор Димитров
Свят/О
Свят/О
Автор, танци и постановка – Дуда Пайва, Холандия /гост/
Автор: Дуда Пайва
Постановка и хореография: Дуда Пайва
Сценография: Яка Иванч
Кукли: Джим Барнард
Костюми: Юлиян Табаков
Ас. режисьор: Мануела Саркисян

Участват: Цветослава Симеонова, Ивет Лазарова – Торосян, Димитър Тодоров, Мариета Петрова, Иван Райков
Картини от една изложба
Картини от една изложба
по музика на М. Мусоргски
Сценарий и режисура: Бисерка Колевска
Сценография: Свила Величкова

Участват: Венцислав Асенов, Георги Стоянов, Димитър Тодоров, Иван Райков, Мими Йорданова, Христо Димитров, Стефан Димитров
Топлата ръкавичка
Топлата ръкавичка
Магдалена Митева и Ивайло Добрев
Режисьор: Магдалена Митева
Сценография: Магдалена Митева
Музика: Владо Ковачев

Участват: Мила Коларова, Явор Гигов
Котаракът в чизми - на 29.04. в 12.00 ч. се играе 100 представление ! Честито !
Котаракът в чизми - на 29.04. в 12.00 ч. се играе 100 представление ! Честито !
По приказката на Шарл Перо
Драматизация и режисура: Теодора Попова
Сценография: Наталия Гочева
Музика: Мишо Шишков

Участват: Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Тодор Димитров
О, колко хубаво е в Панама !
О, колко хубаво е в Панама !
По оригинала на Хорст Янош
Сценична адаптация: Румен Гаванозов
Режисьор: Румен Гаванозов
Сценография и кукли: Станислава Кръстева
Музика: Христо Намлиев

Участват: Мая Бежанска, Мила Коларова
Бурята
Бурята
От У.Шекспир
Сценична версия и постановка: Катя Петрова
Сценография и кукли: Рин Ямамура
Музика: Христо Йоцов

Участват: Георги Спасов, Мая Бежанска, Румен Угрински, Румен Гаванозов, Георги Стоянов, Димитър Иванов, Димитър Тодоров, Камен Асенов, Мариета Петрова
Елхата
Елхата
Режисьор: проф. Жени Пашова
Драматизация: доц. Петър Пашов
Музикално оформление: доц. Петър Пашов
Сценография: Евгения Лачева, Наталия Гочева
Кукли: Константин Костадинов

Участват: Нелла Хаджиева, Камен Асенов, Силвия Петрова, Явор Гигов
Жената с главно
Жената с главно "М"
Режисьор: Димитър Стефанов
Сценография: Димитър Димитров
Музика: Мартин Каров

Участват: Димитър Иванов, Димитър Тодоров, Георги Стоянов, Христо Димитров, Стефан Димитров, Ивет Лазарова – Торосян, Ина Вангелова
Хензел и Гретел
Хензел и Гретел
По Братя Грим
Сценична версия и постановка: Съни Сънински
Костюми: Свила Величкова
Сценография и мултимедия: Никола Налбантов
Музика: Мишо Шишков

Участват: Ана-Мария Лалова, Венцислава Асенова, Елена Русалиева, Станимир Гъмов, Цветослава Симеонова, Галина Савова
Бебешка пиеса - Представлението  се играе в Столичен куклен театър !
Бебешка пиеса - Представлението се играе в Столичен куклен театър !
От Елза Лалева
Режисьор: Елза Лалева
Сценография: Димитър Димитров, Стефка Кювлиева
Музика: Кристиян Бояджиев
Кукли: Стефка Кювлиева
Консултант: Петя Атанасова - психолог

Участват: Галина Савова, Венцислава Асенова, Цветослава Симеонова
Някои могат, други - не!
Някои могат, други - не!
Със специалното участие на Поли Генова! От Стефан Москов и Симон Еди Шварц
Сценично решение и текст на песните: Симон Еди Шварц
Режисура и хореография: Борис Радев
Сценография: Ханна Шварц
Композитор: Христо Йоцов
Музика на живо в изпълнение на: Ангел Николов,

Участват: Мариета Петрова, Станимир Гъмов, Румен Угрински, Камен Асенов, със специалното участие на Поли Генова
22 септември, 19.30ч., Столичен Куклен Театър, сцена "Гурко 14"
Жабокът принц
Жабокът принц
По Братя Грим
Драматизация: Веселин Бойдев, Тодор Вълов
Постановка: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Кукли и костюми: Стефка Кювлиева
Музикална адаптация: Пламен Мирчев - Мирона

Участват: Мими Йорданова, Ивет Лазарова – Торосян, Нелла Хаджиева, Стефан Димитров
Продаденият смях
Продаденият смях
От Джеймс Крюс
Драматизация: Елица Петкова
Режисьор: Елица Петкова
Сценография: Ива Гикова, Ивайло Николов
Музика: Пламен Петков - композитор
Кукломайстор: Димитър Димитров
Фотограф: Мария Ангелова

Участват: Явор Гигов, Георги Стоянов, Румен Гаванозов, Иван Райков, Камен Асенов, Димитър Тодоров, Димитър Иванов, Стефан Димитров
Пътят към Афродита
Пътят към Афродита
По текстове на Исабел Алиенде и лични преживявания на Бойка Велкова
Авторски спектакъл: Бойка Велкова
Музикална картина: Теодосий Спасов
Сценография: Венелин Шурелов, Мартин Пенев
Фотограф: Елена Спасова

Участват: Бойка Велкова
Меко казано
Меко казано
от Валери Петров
Режисьор: Румен Гаванозов
Сценография и кукли: Станислава Кръстева
Композитор: Христо Намлиев

Участват: Стефан Димитров, Ваня Камянска, Явор Гигов, Ана-Мария Лалова, Мила Коларова
Пази детето!
Пази детето!
По идея на Кирякос Аргиропулос. Текст и режисура - Елза Лалева
Режисьор: Елза Лалева
Кукломайстор: Петър Чекуров
Сценография и кукли: Ива Гикова
Музика: Константин Цеков

Участват: Ваня Камянска, Мими Йорданова, Георги Стоянов, Христо Димитров
Жокер
Жокер
Авторски спектакъл на Петринел Гочев
Режисьор: Петринел Гочев
Сценография, кукли и костюми: Юлиана Найман
Музика: Ян Руменин

Участват: Мариета Петрова, Мая Бежанска, Ана-Мария Лалова, Мила Коларова, Гергана Змийчарова, Филип Гочев, Ивет Лазарова – Торосян, Димитър Иванов
Премиера - 08.10.2015 г. (салон "Гурко" 14)
Усмихни се! - игаре се в салона на ул.
Усмихни се! - игаре се в салона на ул."Гурко"14 СКТ
По идея на Кирякос Аргиропулос. Авторски спектакъл на Мария Банова
Режисьор: Мария Банова
Пластика: Анна Пампулова
Музика: Димо Стоянов (P.I.F.)

Участват: Ваня Камянска, Диляна Спасова, Стефан Димитров, Стоян Дойчев
Малката кибритопродавачка
Малката кибритопродавачка
По Х. Кр. Андерсен
Драматизация и режисура: Тодор Вълов
Сценография по идея на: Кремена Пенчева - Сокерова
Сценография: Димитър Димитров, Ива Гикова
Кукли: Кремена Пенчева - Сокерова
Конструктивно решение: Димитър Димитров, Ива Гикова
Музика: Пламен Мирчев - Мирона

Участват: Мариета Петрова, Венцислава Асенова, Камен Асенов, Здравко Димитров, Георги Стоянов, Димитър Тодоров
12.12.2015 г. салон "Ген.Гурко 14"
Момче и вятър
Момче и вятър
по българска народна приказка
Драматизация и режисура: Петър Пашов
Сценография: Енчо Аврамов
Композитор: Петко Манчев

Участват: Ана-Мария Лалова, Ваня Камянска, Стефан Димитров, Стоян Дойчев
Приказка за рибаря и златната рибка
Приказка за рибаря и златната рибка
По поемата на А.С.Пушкин
Авторски спектакъл: Магдалена Митева
Драматизация и режисура: Магдалена Митева
Сценография и кукли: Магдалена Митева
Музика: Владо Ковачев

Участват: Галина Веселинова, Венцислава Асенова, Стефан Димитров, Димитър Иванов
Хуан Дариен - момчето тигър
Хуан Дариен - момчето тигър
По Орасио Кирога, Ръдиард Киплинг и текстове от областта Кинтана Роо
Драматизация и постановка: Катя Петрова
Сценография: Майа Петрова
Музика: Христо Йоцов

Участват: Мая Бежанска, Мила Коларова, Ваня Камянска, Ана-Мария Лалова, Мими Йорданова, Цветелин Павлов
Премиера на 18.09.2016 г. /Салон "Гурко" 14